Sitodruk ostrowiec

Zalety sitodruku

Pojawia się mnóstwo metod druku. Jedną z nich jest druk sitowy innymi słowy tak zwany sitodruk. Za pomocą tej metody urzeczywistnia się nadruki na tekstyliach, na przykład koszulkach, czapkach, bluzach, odzieży roboczej, ale też na przykład na torbach. 
Wśród wielu plusów sitodruku wymienia się najczęściej wytrzymałość, gdyż jest on nadzwyczaj odporny nie tylko na wilgoć oraz pranie, ale także na promienie UV. Naturalnie pod warunkiem, iż został dobrze dokonany. Nadzwyczaj wielkie znaczenie ma tu bowiem prawidłowo uskuteczniony każdy etap drukowania, a więc naświetlenie, drukowanie z użyciem farb odpowiedniej jakości a przy tym wysychanie. 
Nie bez znaczenia jest też możliwość druku w jakimkolwiek kolorze. Wielka bowiem dostępność farb do sitodruku przyzwoli otrzymać ładne odcienie, a możliwość ich mieszania sprawi, że paleta kolorów będzie niezmiernie majętna. 
Dla większości z nas przede wszystkim istotna jest także niska cena sitodruku, która w największym stopniu zapewne inspiruje do skorzystania z tej procedury znakowania.
Pośród szeregu plusów sitodruku wymienić również należy jego okazałe wykorzystanie. Okazuje się, że można go użyć do znakowania nie tylko  powierzchni płaskich, ale też cylindrycznych to znaczy wypukłych. A co ważniejsze, użytkować go można, poza tkaninami, też na dzianinach, drzewie czy tworzywach sztucznych (np. napomknięte wcześniej torby, czapki czy też parasole).
Taka sposobność zużytkowania sitodruku jest nadzwyczaj istotna dla branży reklamowej. Szereg bowiem gadżetów reklamowych jest zaznaczonych właśnie ta metodą, wybieraną przez firmy ze względu na dużo plusów, a przede wszystkim niskie opłaty wydruku. Jest to bardzo dobre rozwiązanie na przykład dla początkujących firm odzieżowych z niedużym kapitałem początkowym.


Możliwość komentowania jest wyłączona.